Asus

Asus Zenfone Selfie ZD551KL Orjinal Recovery Yükleme

Asus Zenfone Selfie akıllı telefonunuza cwm veya twrp gibi custom recovery yüklediyseniz ve tekrar orjinal recovery sistemine dönmek istiyorsanız bu yazımda sizleri detaylı bir şekilde anlattım. Recovery yani kurtarma modu ile cihazınız orjinal haline dönecektir. Sizde Zenfone Selfie ZD551KL modeline sahipseniz sadece birkaç adımda orjinal recovery’ i yükleyebilirsiniz. Bu işlemlere başlamadan önce tedbir olarak dosyalarınızı yedeklemenizi tavsiye ediyoruz. Şarj seviyesinin en az %50 olması daha iyidir. Hazırsanız yükleme işlemine geçelim. Yükleme işlemini bilgisayar ortamında yapacağımızdan elinizin altında bir bilgisayar olması gerekiyor.

Orjinal Recovery Yükleme İşlemi

 • Cihazınızın sürümüne göre uygun olan dosyayı aşağıdan indirin. →Orjinal recovery indir
 • Fastboot dosyalarını indirin. →Fastboot adb tool indir
 • Telefonu kapatın ve fastboot modunda açın. Telefon kapalı iken güç tuşu + ses yükseltme tuşlarına basın. Ekrana yazılar gelince ellerinizi tuşlardan çekin.
 • Fastboot tool dosyasını klasöre çıkarın ve biraz önce indirdiğiniz recovery.img dosyasını fastboot klasörüne kopyalayın.
 • Fastboot klasöründe shift tuşuna basılı tutup klasörde boş bir alanda sağ tıklama yapın. Çıkan pencerede “Komut penceresini burada aç” seçeneğini seçin.
 • Karşınıza siyah bir komut ekranı çıkacaktır. Sonra telefonu USB kablo ile bilgisayara bağlayın.
 • Bağladıktan sonra komut ekranına aşağıdaki kodları yazın ve enter tuşuna basın.
fastboot flash recovery recovery.img
 • Enter tuşuna bastıktan sonra telefon yeniden başlayacaktır. Artık orjinal recovery sistemini kullanabilirsiniz.
 • Sitemize sağ tarafta yer alan kutucuğa mail adresinizi yazarak. Asus Zenfone Selfie ile ilgili son paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz.

Asus Zenfone 2 Orjinal Recovery Yükleme

Burada anlatmış olduğum işlemleri aynı şekilde uygulayarak Asus Zenfon 2 akıllı telefonunuza orjinal recovery yükleme işlemini yapabilirsiniz. Yapmanız gereken tek işlem biraz önce vermiş olduğum Asus Zenfone Selfie recovery dosyası yerine aşağıda vermiş olduğum dosyayı yüklemek.

 • Asus Zenfone 2 orjinal recovery indir. →indir
 • Tüm işlemler aynıdır. Takıldığınız bir kısım olursa yorum bırakabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Asus Zenfone 4-5-6 Bootloader Kilidini Kırma başlıklı makalemizde asus, bootloader kilidi apk ve bootloader kilidi kırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Makaleler

2 Yorum

 1. Merhaba,

  Bilgiler için teşekkürler. Asus Zenfone Selfie ZD551KL telefonum var ancak şu anda power düğmesine basıldığında, telefon açılmak üzere başlatılıyor ancak sürekli olarak ekranında ASUS logosu var ve dönüyor. Tam olarak açılamıyor. Bu nedenle de eğer yukarıda bahsettiğiniz işlemleri yaparsam, belki de telefonumun dahili hafızasında yer alan bilgileri kaybedeceğim.

  Telefon açılmadığı için, bahsettiğiniz veri yedeklemesi şansım yok. Telefonumu bilgisayara USB ile bağlayıp baktığımda içini göremiyorum. Bunu yapmak için bir yöntem var mı acaba?

  ADB Flash işlemini yaparsam, verilerimi kaybeder miyim ? Yani ADB işlemi ile yapılan yazılımın tekrar yüklenmesi işmei sonunda, fabrika ayarlarına geri mi dönülür?

  Desteğiniz için şimdiden çok teşekkürler.

  Saygılarımla

  Atilla Ersöz

  ADB

  1. ADB ile verilerin yedeğini alma şansınız olabilir. ADB ile yedek alma işlemini daha önce denemedik. Sizin gibi bu sorunu yaşayan başka birileri olduğunu göz önüne alarak ADB ile yedek alma makalesini hazırlayacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu