Asus

Asus Zenfone 4 (ZE554KL) Bootloader Kilidini Kırma (Unlock)

Asus Zenfone 4 (ZE554KL) modelini root yapma işlemini yapmadan önce bootloader kilidini kırmak gerekiyor. Zenfone 4 bootloader kilidini kırma işlemi ADB üzerinden birkaç kodla gerçekleşiyor. Bu işlemleri gerçekleştirmek için bilgisayara ihtiyacınız olacak. Bootloader kilidini kırma işlemi cihazınızı garanti dışı bırakacaktır. Asus Zenfone 4 (ZE554KL) modelininin bootloader kilidini kırma işleminin ardından custom room ve recovery yükleyebilirsiniz.

Bootloader kırma işlemine geçmeden önce lütfen verilerinizi yedekleyin. Burada yaptığınız işlemlerin sorumlulukları size aittir. Herhangi bir sorundan dolayı Androidmakale.com sorumlu tutulamaz.

İndirilecek Dosyalar

Root Yapma İşlemi

  • Yukarıdaki tüm dosyaları indirin. USB sürücüleri bilgisayara yükleyin. Ardından ADB sürücülerini bilgisayara yükleyin.
  • İndirdiğiniz bootloader dosyasını arşivden çıkarın. İçinden çıkan dosyaları yazının devamındaki anlattığımız şekilde kopyalayın.
  • ADB sürücüleri yüklendikten sonra C:/adb adında bir klasör oluşacaktır. Bu klasöre indirdiğiniz bootloader dosyalarını atınız.
  • Telefonu bilgisayara USB kablo ile bağlayın. Telefon ayarlarından Geliştirici seçeneklerine girip USB Hata Ayıklama’ yı aktif ediniz. Geliştirici seçeneklerini aktif etmek için Ayarlar > Hakkında > Yapım Numarası yazan kısma 5-6 defa üst üste basınız. Artık bir geliştiricisiniz diye uyarı çıkacaktır.
  • Telefonu kapatınız ve fastboot moduna alınız. Asus Zenfone 4 (ZE554KL) modelini fastboot moduna almak için telefon kapalı iken ses yükseltme ve güç tuşuna aynı anda birkaç saniye basınız.
  • ADB klasöründe boş bir alanda shift tuşuna basılı tutarak fare ile sağ tıklayın. Açılan menüden Komut dosyasını burada aç seçeneğini seçin.
  • Yazımızın devamında iki tür işlemciye sahip Zenfone 4 modeli olduğu için işlemler farklılık göstermektedir. Cihazının işlemci modeline göre işlemleri yapınız. Her satırı yazdıktan sonra enter tuşuna basınız.

ZenFone 4 Snapdragon 630 işlemci için;

fastboot flash frp frp_unlock.bin
fastboot flash abl abl_630.elf
fastboot reboot-bootloader
fastboot flashing unlock

ZenFone 4 Snapdragon 660 işlemci için;

fastboot flash frp frp_unlock.bin
fastboot flash abl abl_660.elf
fastboot reboot-bootloader
fastboot flashing unlock

İşlemleri yaptıktan sonra telefon açıldığında bootloader kilidi kırılmış olacaktır. Bundan sonra bootloader kilidi kırılmış Asus Zenfone 4′ e custom rom yükleyebilir veya diğer tüm işlemleri yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Asus Zenfone Modellerinde Ekran Görüntüsü Alma başlıklı makalemizde asus, Ekran Görüntüsü Alma ve Screenshot hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu