Anasayfa / Dosyalar / Android 7.0 Gapps Paketi İndir (Tüm Paketler)

Android 7.0 Gapps Paketi İndir (Tüm Paketler)

Android 7.0 Nougat versiyonu kısa bir süre önce çıktı. Gapps paketini indirme ve kurma işlemlerini makalede detaylı bit şekilde anlattık. İlk olarak Nexus cihazlara verilen bu yeni sürüm için Gapps  (Google Apps) paketini sizlerle paylaşmak istedik. Kendi istediğinize göre size uygun olan Gapps paketini aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz. AOSP (Android Open Source Project) gibi custom rom kullanan kullanıcılar için Android 7.0 sürümünün Gapps paketini yüklemek gerektiği için rom yüklemesi sonrası bu paketlerden birini yükleyerek Google uygulamalarına sahip olunabilir. Şu anda Cyanogenmod 14 ve AOSP gibi romlar için gerekli olan Gapps paketlerinin linkleri aşağıdadır. TWRP recovery ve CWM recovery kullanarak bu Gapps paketini yükleyebilirsiniz.

Android 7 Nougat Gapps Download (indir)

Aroma Android 7.0 Nougat Gapps (776 MB): Bilinen tüm Google uygulamaları bu pakette vardır. Android 7.0 için Nirvana Gapps’ te diyebiliriz.

android-makale-download-button-2

Super Android 7.0 Nougat Gapps (739 MB): Hemen tüm Google uygulamalarının bulunduğu Gapps paketidir. Aroma Gapps paketinden tek farkı gereksiz sayılabilecek bir iki uygulamanın paketten çıkarılmış şeklidir.

android-makale-download-button-2

Stock Android 7.0 Nougat Gapps (622 MB): Çoğu cihaz için uygun olan bu Gapps paketi yüklenebilecek en standart pakettir. Kararsız kalan kullanıcılar için bu paketi öneriyoruz. Hem gereksiz uygulama yoktur hemde telefonu fazla kasmayan uygulama yoktur.

android-makale-download-button-2

Full Android 7.0 Nougat Gapps (533 MB): Tüm Google uygulamalarının bulunduğu bu Gapps paketini yüksek özelliklere sahip Android akıllı telefon kullanıcılarının yüklemesini tavsiye ediyoruz.

android-makale-download-button-2

Mini Android 7.0 Nougat Gapps (285 MB): Popüler Google uygulamalarının bulunduğu bu Gapps paketinde normal bir kullanıcının tüm ihtiyaçları için gerekli uygulamalar vardır.

android-makale-download-button-2

Micro Android 7.0 Nougat Gapps (182 MB): Bu GApps paketinde gmail, takvim ve arama gibi temel uygulamalar vardır. Daha sonra Google Play’ den diğer uygulamaları yükleyebilirsiniz.

android-makale-download-button-2

Nano Android 7.0 Nougat Gapps (147 MB): Bir üst paketin Google Play olmayan versiyonu olarak düşünebilirsiniz.

android-makale-download-button-2

Pico Android 7.0 Nougat Gapps (95 MB): En sade Gapps paketidir. İçinde telefonun çalışması içi gerekli temel Google uygulamaları vardır.

android-makale-download-button-2

 

Android 7.0 Nougat Gapps Yüklemek İçin Şartlar

 • Telefonunuzda Android 7.0 tabanlı CM14, Paranoid Android, SlimROM gibi rom sürümleri yüklü olmalıdır.
 • TWRP recovery, CWM recovery gibi custom recovery yüklü olmalıdır.
 • Telefonun şarj seviyesinin en az %20 olması gerekmektedir.
 • telefonunuzda en az 50 MB ile 850 MB boş depolama alanı olmalıdır.

Android 7.0 Nougat Gapps Nasıl Yüklenir?

 • İndirdiğiniz Gapps paketini telefonun hafıza kartına kopyalayın. Attığınız dosya zip uzantılı olmalıdır.
 • Custom recovery ekranında Install bölümüne girip Gapps paketini seçersiniz. Yükleme işlemi başlayacaktır.
 • Yükleme işlemi birkaç dakika sürecektir.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy Note 7 Orijinal Rom indir (Tüm Modeller) başlıklı makalemizde galaxy note 7 orjinal rom, galaxy note 7 stock rom ve rom download hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İlginizi Çekecektir!

Sony Xperia USB Sürücüler (Tüm Modeller)

Sony akıllı telefon sahipleri telefonlarını Windows yada Mac Os bilgisayara tanıtmak için USB sürücüleri yüklemelidir. …

22 Yorum

 1. Huawei Gr 5 olurmu

 2. casper via t 27 olurmu yüklesem

 3. asus zenfone 2 2.3 işlemci 4 gb ram 32 gb dahili hafıza

  yüklemek için aynı adımlarımı izleyecegiz ilk defa yapacagım biraz daha sade bi anlatım lütfen

 4. Casper VIA 8 de olurmuş yuklesem

  • Gapps (Google Apps) paketleri custom rom sonrası yüklenir. O nedenle telefonunuza custom rom yüklediyseniz Gapps paketini yükleyebilirsiniz. Custom rom yüklemediyseniz yüklemeyiniz.

 5. Gmd Elite 32 GB 4.4.2 Kitkat İçin Olur mu ? Hücresel veriyi açtığımda şehir merkezinde bile net çekmiyor. Telefonu tekrar başlatmak zorunda kalıyorum. Hat ile sıkıntı olacağını okudum forum sitelerinde ama değil yeniden hat çıkardım. Yazılımsal olacağını düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

  • Gapps paketleri genel Custom romlar yani özel romlar içindir. O yüzden Gapps paketi değil yükleyeceğiniz rom dosyasının yapısını ve stabilliğini kontrol edin. Gapps paketlerinden dolayı sorun yaşamanız düşük bir ihtimaldir.

 6. C9 Pro Aldım ama güncelleme almıyor bunu yüklesem sıkıntı yaşarmıyım ,?

 7. Galaxy j7 2016 için olurmu

 8. Glaxy j5 2016 olur mu hocam

 9. kardes etap4 general mobıle tablette olurmu ? ve custom recovery ne ya bulamadım bılmıyom

 10. J7 2015 için olurmu 7.0 nougat nasıl yüklicez admin

  • Gapps paketleri rom yükleme işlemlerinden sonra yapılan işlemlerdir. Bu yüzden ilk olarak Samsung J7 modeli için uygun anlatımlara bakınız. Kullandığınız telefon modeli ilegili makalelere buradan ulaşabilirsiniz.

 11. Huawei p20 lige olurmun

  • Merhaba Adnan Huawei telefonuna Gapps yüklemek istiyorsan önce custom rom yüklemiş olman gerekiyor. Custom rom yükledikten sonra Gapps paketini tabiki de yükleyebilirsin.

Bir şeyler karala...