Dosyalar

Android 11.0 Gapps Paketi İndir

Bu yazımda Android 11 sürümü için tüm Gapps paketilerini topladım rom yükledikten sonra kurmanız gereken Gapps paketini seçip indirebilirsiniz. Google uygulamaları ve hizmetleri önceden yüklenmiş olarak gelmeyen özel bir ROM kullanıyorsanız bu kılavuz, GApps paketinin indirme bağlantısını ve yükleme talimatlarını içermenize yardımcı olacaktır.

GApps nedir?

Adından da anlaşılacağı gibi, “GApps”, Google Uygulamaları anlamına gelir . Android OS, GApps veya Google Apps and Services de açık kaynaklıdır ve Android işletim sistemi çalıştıran cihazlarda sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. GApps paketi yüklü değilse, Android cihazınızda Google uygulamalarını ve hizmetlerini bile kullanamayacağınızı söylemeye gerek yok. Google Play Hizmetleri, Play Store, Gmail, Google Drive, Dokümanlar, Google Keep, Forumlar, Takvim, Telefon, Mesajlar, YouTube, Fotoğraflar, Haritalar vb. Google Apps, tüm resmi Android çalıştıran cihazlara (Özel ROM’lar hariç) önceden yüklenmiş tescilli uygulamalar ve hizmetlerdir.

Satış sonrası ürün yazılımı, lisans kısıtlamaları nedeniyle önceden yüklenmiş GApp’lerle birlikte gelmez. Ancak daha önce de söylediğimiz gibi, açık kaynaklı yapısı nedeniyle, Android kullanıcıları GApps paketini tercihlerine göre Özel ROM’larda bile çok kolay bir şekilde manuel olarak yükleyebilir veya flashlayabilir.

Gereksinimler:

İlk olarak, bootloader kilidi açık olan bir cihaza ihtiyacınız olacak. Özel ROM kullanıyorsanız, önyükleyicinin kilidini açmışsınızdır. İkinci olarak, cihazınız için TWRP kurtarma işlemini başlatmanız ve yüklemeniz gerekecektir . Üçüncüsü, pilin minimum %70 olduğundan ve telefonunuzda sizin için gerekli olan her şeyin yedeğinin bulunduğundan emin olun. İşlem sırasında bir şeyler ters giderse, değişiklikleri geri almak için yedeği kullanabilirsiniz.

GApps’i indir

Android 11 için GApps, Google Play Store, YouTube, Google Play Hizmetleri, Google Fotoğraflar, Gmail, Google Takvim, Google Saat, Haritalar, Google Drive, Dijital sağlık ve Android geçişi gibi Google uygulamalarından oluşur.

GApps Paketi Yükleme

Android 11.0 Gapps Paketi İndir indir gapps download android 11

Android 11 GApps’i yüklemek için TWRP kurtarmayı kullanarak paketi yükleyebilirsiniz. Sadece TWRP olmasına gerek yok özel bir recovery sistemi telefonunuzda yüklüyse o da olabilir.

  • Öncelikle cihazınızı yeniden başlatın ve TWRP özel kurtarma moduna önyükleyin. Cihazınızın kurtarma moduna nasıl erişebileceğinizi bilmiyorsanız, bununla ilgili bir google araması yapın.
  • İndirdiğiniz GApps paketini telefona ya da SD karta yükleyin.
  • Ardından TWRP kurtarma işleminde “Yükle” seçeneğine dokunun.
  • Ardından GApps paketini indirdiğiniz konuma gidin.
  • Burada GApps dosyasını seçin ve ardından flashlama  işlemi bitene kadar bekleyin.
  • Yükleme tamamlandığında, Android 11 cihazınızda tüm Google uygulamalarının ve hizmetlerinin sorunsuz çalıştığını göreceksiniz.

Herhangi bir Android cihaz için Android 11 GApps’i bu şekilde indirip yüklersiniz. Bu kılavuzla ilgili herhangi bir sorunuz veya sorunuz varsa, aşağıya yorum yapın, size geri döneceğiz. Burada yapılan işlemlerin sorumlulukları size aittir.

Bir önceki yazımız olan Xiaomi Mi Note 10 / CC9 Pro Rom başlıklı makalemizde download, indir ve mi cc9 pro rom hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu