Anasayfa / Root Rehberi / Samsung Galaxy j7 Root Yapma TWRP Recovery Yükleme
samsung-galaxy-j7-root-yapma-twrp-recovery-yukleme-android-makale-samsung

Samsung Galaxy j7 Root Yapma TWRP Recovery Yükleme

Samsung Galaxy J7 root yapma ve recovery yükleme işlemine hoş geldiniz. Bu makalede Galaxy J7 modelinin J700F, J700H ve J700M modellerini root yapabilirsiniz. Bu modellere root yapma işleminden sonra dilerseniz TWRP recovery yükleyebilirsiniz. Lafı fazla uzatmadan root işleminin nasıl yapılacağını sizlere detaylı olarak anlatacağım. Bu işlemleri resimli olarak anlatıp sizlerin daha kolay anlamasını sağlayacağım. Root yapma ve recovery yükleme işlemine başlamadan önce her ihtimale karşı verilerinizi yedeklemenizi tavsiye ediyorum. İşlemleri sorumlulukları tamamen size aittir.

Ön Bilgilendirme

Bu işlemlere başlamadan önce telefonunuzdan geliştirici seçeneklerini aktif edip USB hata ayıklama modunu aktfi etmeniz gerekiyor. Bunun için telefonunuzdan ayarlara giriniz. Telefon hakkında bölümüne girip derleme numarası yazan yere üst üste 4-5 defa hızlıca basınız. Geliştirici oldunuz ibaresi çıktıysa şimdi tekrar telefondan ayarlara girip en altlarda yer alan geliştirici seçeneklerine girip USB hata ayıklama moduna tıklayıp aktif ediniz.

Gerekli Dosyalar

Recovery Yükleme İşlemi

 • Yukarıda verdiğim dosyalarını indirin. Odin programını bilgisayarda yönetici olarak çalıştırın.
 • Telefonu kapatın ve download moduna alarak açın. Download modunda açmak için telefon kapalı iken ses kısma tuşu, orta tuş ve güç tuşuna basılı tutarak birkaç saniye bekleyin. Karşınıza warning yazan bir ekran gelecektir. Bu ekranda ses kısma tuşuna basın.
 • Telefonu USB kablo ile bilgisayara bağlayın. Odin programında sol tarafta yer alan ID:COM yazan kısım renkli ise bilgisayar telefonu görüyordur. Değilse USB sürücüleri bilgisayara yükleyin.

samsung-galay-j7-root-yapma-twrp-recovery-yukleme-islemi-android-makale

 • Yukarıdaki resimde göründüğü gibi PDA yazan kısma indirdiğiniz recovery dosyasını seçin ve diğer kutucukları resimde göründüğü gibi seçiniz.
 • Son olarak start butonuna basın ve bekleyin. Birkaç dakika sonra Odin ekranında pass yazısını göreceksiniz. Bu esnada telefon yeniden başlayacaktır. TWRP Recovery yükleme işlemi tamamdır şimdi root işlemine geçelim.

Root Yapma İşlemi

 • İndirdiğiniz root dosyasını telefon hafızasına atın.
 • Telefonu kapatıp recovery modunda açınız. Bunun için telefon kapalı iken ses yükseltme, orta tuş ve güç tuşuna birkaç saniye basılı tutmanız yeterlidir.
 • Direk menü gelmezse -açılan ekranda yazı şeklinde bir uyarı verebilir- yazının altında ki kutucuğu işaretleyip oku soldan sağa doğru çekiyoruz.
 • Recovery ekranında install yazan yere basın ve telefon hafızasına attığınız root dosyasını seçin. Çıkan seçeneğe yes diyoruz. Kısa bir işlemden sonra Samsung Galaxy J7 root işlemi tamamlanacaktır.
 • Telefonu yeniden başlatmak için menüde reboot system now yazan yere tıklamanız yeterlidir. Telefon açıldığı zaman root olmuştur.
 • İyi günlerde kullanın. Takıldığınız bir kısım olursa yorum bırakabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan General Mobile 5 Plus Root Yapma ve Unroot Yapma başlıklı makalemizde android makale, apk ve general mobile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

samsung-galaxy-note-7-root-yapma-twrp-recovery-yukleme-android-makale-com

Samsung Galaxy Note 7 Root Yapma TWRP Recovery Yükleme

Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere Samsung‘ un Galaxy Note 7 modelini root yapma işlemini anlatacağım. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir