Anasayfa / Haberler / ADB ve Fastboot Sürücülerini Windows’a İndirme ve Yükleme
android_fastboot_adb_sürücüleri_yükleme_android_makale_adb_sücüleri_indir_fastboot_indir

ADB ve Fastboot Sürücülerini Windows’a İndirme ve Yükleme

Android tabanlı cihazlara bilgisayar üzerinden işlem yapabilmek için ADB ve Fastboot sürücülerinin yüklü olması gerekmektedir. Her iki araçta bilgisayar üzerinden komut satırı ile terminal komutlar göndermek için işe yarar. ADB ve Fastboot sürücülerin bilgisayara indirip kurmak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

ADB Nedir: Açılımı Android Debug Bridge olan bu terimin Türkçe’si  android köprü ayıklama anlamına gelmektedir. Bu araç sayesinden bilgisayar üzerinden android telefona temel Linux komutları göndermeye yarar. (Android Linux tabanlı bir mobil işletim sistemi olduğu için)

Fastboot Nedir: Fastboot ADB‘den daha güçlü bir araçtır ve sadece telefon bootloader moduna girince çalışır. Bu size android cihazın depolama bölümünü bölümlere ayırmaya, yeni bir rom dosyası yükleme gibi işlemleri yapmanıza olanak verir. Bu araç sayesinde akıllı telefonunuz üzerinde güncelleme işlemleri ve modifikasyon işlemleri yapabilirsiniz. Windows işletim sistemine Fastboot ve ADB‘yi yüklemek bazen çok zor olabiliyor. Bende sizlere basit bir şekilde yükleme yapabilmeniz için basit kurulum işlemini anlattım.

ADB ve Fastboot Kurulum Talimatları:

  • 15 saniyelik kurulum için indir ADB Installer 1.4.2
  • Eğer bu sürüm sizde çalışmazsa sürüm DB installer v1.3 indirin.
  • Yukarıdaki linkten sürüm 1.4.2 yada bu sürüm çalışmazsa sürüm 1.3’ü indirin.
  • İndirmiş olduğunuz adb-setup-1.4.2.exe programını çift tıklayıp çalıştırın.
  • Karşınıza mavi renkli komut ekranı gelecektir. Çıkan ekranda tüm seçeneklere evet olarak seçin. Evet (Yes) seçeneğini seçmek için “Y” tuşuna basıp enter tuşuna basın.

674x519x15-adb_fastboot_windows_kurulum_indir_download_android_makale_com

  • ADB, Fastboot ve Sürücüleri yüklendikten sonra, kurulum penceresi otomatik olarak kapanır. Dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Android 6.0 Marshmallow Güncellemesini Alacak Telefon Modelleri başlıklı makalemizde android 6 güncellemesini alacak modeller, android 6 Marshmallow alacak modeller ve androidmakale hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

bedava-ve-hediye-internet-kampanyalari-2016-vodafone-turk-telekom-turkcell

Bedava ve Hediye İnternet Kampanyaları 2016 (Vodafone, Türk Telekom, Turkcell)

Vodafone, Avea (Türk Telekom) ve Turkcell kullanıcıları için 2016 yılına özel bedava internet ve hediye internet …

Tek Yorum

  1. Dedicated server

    Bu sayede Windows 8 kullanıcıları, isletim sistemlerini Test Modu na sokmadan cihazlarını root edebilecek ve adb ve fastboot komutlarını gonderebilecekler. Daha onceki kullanıcılar ise imzasız surucu yuklemek yerine Google imzalı suruculerle bilgisayarlarını tehlikeye atmamıs olacaklar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir